Szukaj

Kontakt
Konsultanci:
 
Michał Piotrowski
Michał Piotrowski
(kominki)
  
-Tel.kom. 513 074 534
- Tel. 68 322 27 27
- Fax 68 323 76 60

 ---


Krzysztof Appelbaum
(kominki)
  
-Tel.kom. 507 103 133
- Tel. 68 322 27 27
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---


Michał Pasek
(kominki)
  
-Tel.kom. 512 098 009
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Karol Sawiak
Karol Sawiak
(kominy)
 
   -Tel.kom. 512 098 097
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Damian Raubuć
Damian Raubuć
(kominy)
 
   -Tel.kom. 504 255 588
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Daniel Hrehorecki
(kominki i kominy)
 
   -Tel.kom. 503 033 999
- Tel. 68 322 27 27
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Sławomir Łuszczyk
(kominki)
 
Tel.kom. 516 756 682
Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Damian Niezgodzki
(wkłady kominkowe i kominy)
 
   -Tel.kom. 500 429 691
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Wojciech Zeman
(eksport)
 
   -Tel.kom. 0049-162 25 44 669
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Łukasz Kuleczka
(eksport)
 
   -Tel.kom. 519 151 491
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »


Portale

facebook    twitterStat


Moje konto
Login:
Hasło:Produkty

cofnij »

KOMINKI AKUMULACYJNE (CIEPŁE KOMINKI)

PODGRUPY:
- Rodzaje kominków
- Piecokominki
- Wkłady kominkowe do akumul.
- Brunner BSK/BSO z montażem

Standardowy kominek grzeje dzięki konwekcji powietrza; dołem zabudowy wpada zimne powietrze, przesuwa się w górę, ogrzewa od wkładu kominkowego i wypada górnymi kratkami umiejscowionymi na górze okapu kominkowego. Ruch powietrza zabiera ze sobą kurz, kratki brudzą się, czasami przeszkadza to alergikom, ponadto dużo ciepła wylatuje przez komin. Na ogół stosuje się wkłady kominkowe z dużym przeszkleniem, co powoduje mocne nagrzewanie się pokoju, w którym stoi kominek. Charakterystyczne jest to, że dzięki paleniu w takim kominku łatwo przegrzać salon, a ciepło szybko kończy się wraz z wygaśnięciem ognia w palenisku. Nie jest to ekonomiczne, a także wygodne, ponieważ trudno spowodować, by ciepło utrzymywało się długo i we właściwym natężeniu. Ponadto zużywa się duże ilości drewna.


Naprzeciw tym niedoskonałościom wychodzą kominki akumulacyjne (ciepłe kominki). Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, użytkownik nie może przegrzać salonu, ponieważ każdy nadmiar ciepła jest wyłapywany przez masę akumulacyjną kominka. Po akumulacji ciepła, ogień wygasa, ale zabudowa kominkowa przez wiele godzin jest ciepła. Do tego typu kominków stosuje się specjalne wkłady kominkowe tzw. piecokominki, które mają małe szybki (podwójne lub nawet potrójne). Zaleca się, by spalanie drewna odbyło się w takim kominku dość szybko, ponieważ i tak większość energii zostanie skumulowane w zabudowie. Na ogół, przy trzykrotnym dokładaniu drewna na dobę, użytkownik ma mocno ciepłą zabudowę kominkową całą dobę. Charakterystyczne jest to, że ogrzewanie nie odbywa się na zasadzie konwekcji powietrza. Cała zabudowa kominkowa długo emituje ciepło – jest to zdrowsze i neutralne dla alergików. W konsekwencji nie ma żadnych kratek wlotowych i wylotowych na zabudowie kominkowej. Do wkładów kominkowych (także piecokominków) stosuje się dopływ powietrza bezpośrednio do palenisk, ale bardzo ważne jest to, że dopływ musi być szczelnie zamknięty po wypaleniu się drewna. By użytkownik nie zapomniał o zamknięciu dopływu powietrza z zewnątrz i spowodował w konsekwencji wyziębienie masy akumulacyjnej kominka, najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie sterowników z elektronicznie regulowaną przepustnicą. Osiąga się w takim przypadku sporą oszczędność opału. Poza tym, należy zaznaczyć, iż specjalne nakładki akumulacyjne w kształcie kręgów, które instaluje się bezpośrednio na wylocie dymowym wkładu kominkowego, powodują, iż energia cieplna gorących spalin jest akumulowana w zabudowie kominkowej, a w konsekwencji nie jest marnotrawiona (nie ucieka w komin).


Rodzaje systemów akumulujących ciepło z kominków wg. stopnia intensywności akumulacji ciepła. Stosujemy różne rozwiązania, które umożliwią klientom w różnym stopniu skorzystanie z akumulacji ciepła przez kominek. Możemy wyodrębnić cztery grupy rozwiązań – od najbardziej prostych do najbardziej specjalistycznych, które jednak dają najlepsze efekty.


 • Grupa 1 – stosujemy standardowe wkłady kominkowe, ale zabudowa kominkowa wykonana jest ze specjalistycznych materiałów, które kumulują ciepło (płyty szamotowe). Są kratki (konwekcja powietrza). Dopływ powietrza powinien być zamykany po wypaleniu się drewna (sterownik z elektronicznie regulowaną przepustnicą)


·         Grupa 2 – stosujemy standardowe wkłady kominkowe lub piecokominki i zaopatrujemy je w różnego rodzaju nakładki-krążki: Ortner (wkłady kominkowe Brunner), krążki Helix (Spartherm), kręgi Leda, nakładki zasypowe Thermobox lub inne, które mają na celu odzysk ciepła ze spalin. Występują kratki konwekcji powietrza w przypadku wkładów kominkowych, dopływ powietrza powinien być bezwzględnie zamykany po wypalenia się drewna (sterownik).


• Grupa 3 – stosujemy piecokominki (można także ewentualnie zastosować wysokiej klasy wkład kominkowy z odpowiednio wysoką temperaturą spalin), zabudowa kominkowa jest wykonana ze specjalistycznych materiałów akumulujących ciepło (płyty szamotowe), nie ma kratek (w przypadku piecokominków), dopływ powietrza musi być zamykany po wypaleniu się drewna (sterownik). Ponadto do piecokominka podłącza się zestaw szamotowych kanałów dymowych. Przez te przewody przepływa gorący dym, a w konsekwencji cała ściana zabudowy kominkowej, która przylega do tych przewodów jest gorąca. Charakterystyczne jest to, że przewody z dymem przebiegają w dół, w bok i w górę, by w końcu trafić do komina. W konsekwencji, w zależności od potrzeb i projektu kominka, tworzy się ciepłe ławeczki, przypiecki, zapiecki itd. Cała bryła zabudowy kominkowej jest ciepła, nawet wiele godzin po wygaśnięciu ognia. Konieczne jest zastosowanie tzw. klapy rozpałowej, by umożliwić łatwe rozpalenie kominka. Możliwe jest także zastosowanie piecokominków z płaszczem wodnym, które mogą dodatkowo ogrzewać wodę w instalacji C.O.


• Grupa 4 - stosujemy specjalistyczne piece szamotowe z drzwiami z szybkami (lub bez), zabudowa kominkowa jest wykonana ze specjalistycznych materiałów akumulujących ciepło(płyty szamotowe), nie ma kratek, dopływ powietrza musi być zamykany po wypaleniu się drewna (sterownik). Ponadto do pieca szamotowego podłącza się kręgi szamotowe na piec lub szamotowe kanały dymowe.


Nasza firma posiada już kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu i kompleksowym montowaniu tego typu kominków, które zapewne w ciągu kilku najbliższych lat zdominują rynek kominkowy w Polsce. Kominki akumulacyjne montujemy już w Niemczech i Austrii od 12 lat (aktualnie siedziba naszego niemieckiego oddziału znajduje się w Berlinie – www.kamineundschornsteine.de


Oferujemy bezpłatne doradztwo na budowach oraz fachowy montaż w całej Polsce i Niemczech. W swojej ofercie posiadamy materiały najlepszych europejskich producentów materiałów do budowy kominków z masą akumulacyjną: Spartherm, Brunner, Leda, Austroflamm, Olsberg, Rath, Ortner, Brula, Tatarek. Potwierdzeniem naszego doświadczenia w zakresie kominków akumulacyjnych są wyróżnienia na targach budowlanych.


Poniżej przedstawiamy opis najbardziej popularnych piecokominków, specjalistycznych wkładów kominkowych sprawnie obsługujących masę akumulacyjną, a także schematy działania wszystkich typów kominków.

POWIĄZANE GRUPY:
- KOMINKI Z MONTAŻEM - LETNIA PROMOCJA!!!
- SUPER OKAZJE
- Piecokominki

Nazwa:  Kominek standardowy
Grupa:  Kominek standardowy
Cena:  Telefon!

Kominek standardowy
Nazwa:  Kominek standardowy z DGP grawitacyjnym
Grupa:  Kominek z DGP grawitacyjnym
Cena:  Telefon!

Kominek standardowy z DGP grawitacyjnym
Nazwa:  Kominek standardowy z DGP wymuszoną
Grupa:  Kominek z DGP wymuszonym
Cena:  Telefon!

Kominek standardowy z DGP wymuszoną
Nazwa:  Kominek wodny z płaszczem wodnym
Grupa:  Kominek wodny
Cena:  Telefon!

Kominek wodny z płaszczem wodnym
Nazwa:  Ciepły kominek z płytami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek z płytami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z płytami szamotowymi
Nazwa:  Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
Nazwa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamot.
Grupa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamot.
Nazwa:  Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
Nazwa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamot.
Grupa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamot.
Nazwa:  Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi - Grundofen
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi
Nazwa:  Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 S
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  18 198.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 S
Nazwa:  Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 drzwi uchylne
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  16 428.95 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 drzwi uchylne
Nazwa:  Brunner BSK 02 Eck KK 57/67/44 S, EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  21 101.03 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 02 Eck KK 57/67/44 S, EAS
Nazwa:  Brunner BSK 04 Stil Tunnel 62/76
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  24 117.47 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 04 Stil Tunnel 62/76
Nazwa:  Brunner BSK 08 KK 51/67
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  14 433.12 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 08 KK 51/67
Nazwa:  Brunner BSO-01 sterowanie ręczne
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  17 109.35 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-01 sterowanie ręczne
Nazwa:  Brunner BSO-01 ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  20 919.59 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-01 ze sterowaniem EAS
Nazwa:  Brunner BSO-02 sterowanie ręczne
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  16 247.51 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 sterowanie ręczne
Nazwa:  Brunner BSO-02 ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  20 012.40 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 ze sterowaniem EAS
Nazwa:  Brunner BSO-02 TUNNEL ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  22 325.75 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 TUNNEL ze sterowaniem EAS
Nazwa:  Brunner BSO-02 TUNNEL sterowanie ręczne
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  18 379.43 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 TUNNEL sterowanie ręczne
Nazwa:  Brunner BSO-03 sterowanie ręczne
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  19 921.67 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-03 sterowanie ręczne
Nazwa:  Brunner BSO-03 ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  23 822.64 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-03 ze sterowaniem EAS
Nazwa:  Bruner BSO-03 TUNNEL ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  26 136.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Bruner BSO-03 TUNNEL ze sterowaniem EAS
Nazwa:  BRUNNER HBO 1es
Grupa:  Brunner.
Cena:  10 572.65 PLN Brutto - Negocjuj!

BRUNNER HBO 1es

znalezionych: 148, strona 1 z 6

<<<  -  1  2  3  4  5  6  -  >>>

Umów sie na ogledziny


Grupy produktów
- KOMINKI Z MONTAŻEM - LETNIA PROMOCJA!!!
- KOMINKI Z MONTAŻEM przykłady wycen
- KOMINKI AKUMULACYJNE (CIEPŁE KOMINKI)
     - Rodzaje kominków
          - Kominek standardowy
          - Kominek z DGP grawitacyjnym
          - Kominek z DGP wymuszonym
          - Kominek wodny
          - Ciepły kominek z płytami szamotowymi
          - Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
          - Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamotowymi
          - Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
          - Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamotowymi
          - Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi - Grundofen
     - Piecokominki
          - Leda.
          - Brunner.
     - Wkłady kominkowe do akumul.
          - Brunner
          - Leda
     - Brunner BSK/BSO z montażem
- SUPER OKAZJE
- WKŁADY KOMINKOWE
     - Leda
     - Spartherm
     - Brunner
     - Schmid
     - Austroflamm
     - Arysto
     - Jotul
     - Romotop Dynamic
     - Supra
     - Sparke
     - Hajduk
     - Dovre
     - Blanzek BeF
     - Byrski
     - Lechma
     - Laudel
     - Fonte Flamme
     - Pama
     - Gall
     - Chazelles
     - Tarnavva
     - Kratki.pl
     - Edilkamin
     - Hoxter
     - Uniflam
- PIECE WOLNOSTOJĄCE
     - Leda
     - Romotop
     - Dovre
     - Supra
     - Nordica
     - Olsberg
     - Arkiane
     - Edilkamin.
     - Scan
     - Oranier
     - Jotul.
     - Osprzęt
     - Godin
     - Invicta
- KOMINKI WODNE
- WKŁADY KOMINKOWE Z PŁASZCZEM WODNYM
     - Leda
     - Lechma
     - Edilkamin
     - Arysto
     - Spartherm
     - Bef (Blanzek)
     - Pama
     - Brunner
     - Austroflamm
     - Hoxter
- PIECE WOLNOSTOJĄCE WODNE
- KUCHNIE NA DREWNO
- KOMINKI NA PELLET
- KOMINY CERAMICZNE NIKO
     - NIKO UNI - wszystkie paliwa
          - fi 160mm
          - fi 180mm
          - fi 200mm
     - NIKO KONDI - kondensacyjne
     - NIKO LUFT - turbo
     - NIKO DUO-MIX - dwa w jednym
          - UNI / KONDI
          - UNI / UNI
     - NIKO WENT - wentylacja
- KOMINY STALOWE NIKO
     - Kominy stalowe izolowane NIKO
     - Wkłady kominowe okrągłe NIKO
     - Wkłady kominowe owalne NIKO
     - Kopletne wkłady kondensacyjne
     - Kominy Turbo
     - Wkłady elastyczne kwasoodp.
- IZOLACJE KOMINKOWE
- DGP Dystrybucja gorącego powietrza
- STEROWNIKI
- KAMIENIE
     - Marmur
     - Granit
     - Trawertyn
     - Piaskowiec
     - Onyks
     - Dolomit
     - Spieki
- REALIZACJE KOMINKÓW NAROŻNYCH
- WIZUALIZACJE 3D KOMINKÓW NAROŻNYCH
- KOMINKI NAROŻNE
     - Wkłady kominkowe narożne z płaszczem wodnym
          - Spartherm
          - Arysto
          - Hajduk
          - Leda
          - Lechma
          - Brunner
          - Kratki.pl
          - Blanzek Bef
          - Edilkamin
          - Hoxter
          - Pama
     - Wkłady kominkowe narożne otwierane do góry
          - Spartherm
          - Arysto
          - Hajduk
          - Leda
          - Lechma
          - Austroflamm
          - Brunner
          - Schmid
          - Kratki.pl
          - Romotop Dynamic
          - Supra
          - Sparke
          - Blanzek Bef
          - Edilkamin
          - Hoxter
     - Wkłady kominkowe narożne otwierane na bok
          - Spartherm
          - Arysto
          - Hajduk
          - Leda
          - Lechma
          - Austroflamm
          - Brunner
          - Schmid
          - Kratki.pl
          - Supra
          - Sparke
          - Dovre
          - Blanzek Bef
          - Byrski
          - Uniflam
          - Pama
- WIZUALIZACJE 3D KOMINKÓW TRÓJSTRONNYCH
- REALIZACJE KOMINKÓW TRÓJSTRONNYCH
- KOMINKI TRÓJSTRONNE
     - Wkłady kominkowe trójstronne otwierane na bok
          - Arysto
          - Hajduk
          - Schmid
          - Kratki.pl
          - Supra
          - Dovre
          - Byrski
          - Chazelles
          - Uniflam
          - Pama
     - Wkłady kominkowe trójstronne z płaszczem wodnym
          - Arysto
     - Wkłady kominkowe trójstronne otwierane do góry
          - Spartherm
          - Hajduk
          - Leda
          - Austroflamm
          - Brunner
          - Schmid
          - Supra
          - Byrski
          - Edilkamin
          - Chazelles


kominki

kominki wodne

komhurt


Zapytanie

Nadawca:
E-mail:
Telefon:
Pytanie:


Projektowanie i pozycjonowanie stron www - MediaSoft.net.pl

Polecamy Państwu kominki wodne oraz wkłady kominkowe renomowanych firm: spartherm, arysto, brunner, dovre, romotop.

Nasza stale udoskonalana karda pozwala zaoferować regionalizację w kontaktach: kominki warszawa | kominki poznań | kominki wrocław | kominki kraków | kominki zielona góra | kominki katowice | kominki łódź | kominki szczecin | kominki bydgoszcz | kominki opole