Szukaj

Kontakt
Konsultanci:
 
Michał Piotrowski
Michał Piotrowski
(kominki)
  
-Tel.kom. 513 074 534
- Tel. 68 322 27 27
- Fax 68 323 76 60

 ---


Krzysztof Appelbaum
(kominki)
  
-Tel.kom. 507 103 133
- Tel. 68 322 27 27
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---


Michał Pasek
(kominki)
  
-Tel.kom. 512 098 009
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Karol Sawiak
Karol Sawiak
(kominy)
 
   -Tel.kom. 512 098 097
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Damian Raubuć
Damian Raubuć
(kominy)
 
   -Tel.kom. 504 255 588
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Daniel Hrehorecki
(kominki i kominy)
 
   -Tel.kom. 503 033 999
- Tel. 68 322 27 27
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Damian Niezgodzki
(wkłady kominkowe i kominy)
 
   -Tel.kom. 500 429 691
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie »

---

Daniel Hrehorecki
Wojciech Zeman
(eksport)
 
   -Tel.kom. 519151491
- Tel. 68 323 71 90
- Fax 68 323 76 60
Wyślij zapytanie 


Portale

facebook    twitter
twitter
forum murator domStat


Moje konto
Login:
Hasło:Produkty

cofnij »

KOMINKI AKUMULACYJNE (CIEPŁE KOMINKI)

PODGRUPY:
- Rodzaje kominków
- Piecokominki
- Wkłady kominkowe do akumul.
- Brunner BSK/BSO z montażem


Standardowy kominek grzeje dzięki konwekcji powietrza – dołem zabudowy wpada zimne powietrze, przesuwa się w górę, ogrzane od wkładu kominkowego i wypada górnymi kratkami umiejscowionymi na górze okapu kominkowego. Ruch powietrza zabiera ze sobą kurz, kratki brudzą się, czasami przeszkadza to alergikom, ponadto dużo ciepła wylatuje przez komin. Na ogół stosuje się wkłady kominkowe z dużym przeszkleniem, co powoduje mocne nagrzewanie się pokoju, w którym stoi kominek. Charakterystyczne jest to, że dzięki paleniu w takim kominku łatwo przegrzać salon, a ciepło szybko kończy się wraz z wygaśnięciem ognia w palenisku. Nie jest to ekonomiczne, a także wygodne, ponieważ trudno spowodować, by ciepło utrzymywało się długo i we właściwym natężeniu. Ponadto zużywa się duże ilości drewna.


Naprzeciw tym niedoskonałościom wychodzą kominki akumulacyjne (tzw. ciepłe kominki). Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, użytkownik nie może przegrzać salonu, ponieważ każdy nadmiar ciepła jest wyłapywany przez masę akumulacyjną kominka. Po akumulacji ciepła, ogień wygasa, ale zabudowa kominkowa przez wiele godzin jest ciepła. Do tego typu kominków stosuje się specjalne wkłady kominkowe tzw. Piecokominki, które mają małe szybki (najczęściej podwójne). Zaleca się, by spalanie drewna odbyło się w takim kominku dość szybko, ponieważ i tak większość energii zostanie skumulowane w zabudowie. Na ogół, przy dwukrotnym dokładaniu drewna na dobę, użytkownik ma ciepłą zabudowę kominkową całą dobę. Charakterystyczne jest to, że ogrzewanie nie odbywa się na zasadzie konwekcji powietrza. Cała zabudowa kominkowa długo emituje ciepło – jest to zdrowsze i neutralne dla alergików. W konsekwencji nie ma żadnych kratek wlotowych i wylotowych na zabudowie kominkowej. Do wkładów kominkowych (także piecokominków) stosuje się dopływ powietrza bezpośrednio do palenisk, ale bardzo ważne jest to, że dopływ musi być szczelnie zamknięty po wypaleniu się drewna. By użytkownik nie zapomniał o zamknięciu dopływu powietrza z zewnątrz i spowodował w konsekwencji wyziębienie masy akumulacyjnej kominka, najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie sterowników z elektronicznie regulowaną przepustnicą dopływu powietrza. Osiąga się w takim przypadku sporą oszczędność opału. Poza tym, należy zaznaczyć, iż specjalne nakładki akumulacyjne w kształcie kręgów, które instaluje się bezpośrednio na wylocie dymowym wkładu kominkowego, powodują, iż energia cieplna gorących spalin jest akumulowana w zabudowie kominkowej, a w konsekwencji nie jest marnotrawiona (nie ucieka w komin).


Są różne rodzaje systemów akumulujących ciepło z kominków. Można wyodrębnić sześć podstawowych grup rozwiązań – od najbardziej prostych do najbardziej specjalistycznych, które dają najlepsze efekty.


@ Grupa 1 – stosujemy standardowe wkłady kominkowe, ale zabudowa kominkowa wykonana jest ze specjalistycznych materiałów, które kumulują ciepło (płyty szamotowe). W tym wariancie muszą być zainstalowane kratki (konwekcja powietrza). Dopływ powietrza powinien być zamykany po wypaleniu się drewna, oczywiście można zastosować sterownik z elektronicznie regulowaną przepustnicą dopływu powietrza do spalania.
@ Grupa 2 – stosujemy standardowe wkłady kominkowe i zaopatrujemy je w różnego rodzaju nakładki-krążki, które mają na celu odzysk ciepła ze spalin. Na zabudowie kominkowej, wykonanej z płyt szamotowych, występują kratki konwekcyjne powietrza, dopływ powietrza powinien być bezwzględnie zamykany po wypalenia się drewna za pomocą sterownika.
@ Grupa 3 - zamiast wkładów kominkowych, tak jak w grupie 2, stosuje się bardzo wydajne piecokominki (mają małe, podwójne szyby, są głębokie), które są w stanie wytworzyć bardzo wysoką temperaturę. W konsekwencji masa akumulacyjna w postaci kręgów na piecu wokół przyłącza dymowego oraz szamotowe ścianki zabudowy kominkowej mogą zakumulować więcej energii. W tym wariancie nie jest konieczne instalowanie kratek konwekcyjnych. Konieczny jest natomiast sterownik, który będzie strzegł energii w masie akumulacyjnej kominka.
@ Grupa 4 – stosujemy wkłady kominkowe z odpowiednio wysoką temperaturą spalin, do których podłącza się zestaw szamotowych kanałów dymowych (na ogół w kształcie litery "U"). Dym, zanim trafi do komina, przebiega przez te kanały i oddaje swoją energię. Zabudowa kominkowa jest wykonana ze specjalistycznych materiałów akumulujących ciepło (płyty szamotowe), dopływ powietrza musi być zamykany po wypaleniu się drewna (sterownik). Charakterystyczne jest to, że przewody z dymem przebiegają w dół, w bok i w górę, by w końcu trafić do komina. W konsekwencji, w zależności od potrzeb i projektu kominka, tworzy się ciepłe ławeczki, przypiecki, zapiecki itd. Cała bryła zabudowy kominkowej jest ciepła, nawet wiele godzin po wygaśnięciu ognia.
@ Grupa 5 - zamiast wkładów kominkowych, jak w grupie 4, stosuje się piecokominki. Dzięki ich parametrom technicznym (bardzo wysoka temperatura spalania), można zaprojektować bardzo rozległe kanały szamotowe, które mogą graniczyć nawet z kilkoma pokojami. Dzięki temu, tak rozbudowany kominek, może ogrzewać kilka pomieszczeń. Tworzy się w efekcie ciepłe siedziska, zapiecki i przypiecki. W tym wariancie nie stosuje się kratek na zabudowie kominkowej, cała bryła kominka jest zamknięta i w całości emituje przyjemne ciepło na zasadzie promieniowania. Jest to jeden z najbardziej efektywnych i energooszczędnych rodzajów kominka, który także może być z płaszczem wodnym.
@ Grupa 6 - podobnie jak w grupie 5, kominek jest bardzo rozbudowany i może posiadać bardzo długie kanały szamotowe. Różnica jednak jest taka, iż zamiast piecokominka stosuje się zduńskie palenisko szamotowe z oddzielnie osadzonymi drzwiami z szybą. W konsekwencji masa akumulacyjna kominka jest jeszcze większa niż kominek z grupy 5, a co za tym idzie, kominek posiada jeszcze większy potencjał akumulacyjny.
   W większości przypadków, warto jednak zasięgnąć porady u profesjonalnej firmy kominkowej, która wykonuje tego typu projekty. Konieczne jest bowiem wykonanie fachowych przeliczeń ciągu kominowego, by np dym w kanałach szamotowych nie skraplał się. Znalezienie bowiem optymalnego kominka, zarówno w zakresie rodzaju, parametrów technicznych, jak i ceny dopasowanej do budżetu, jest zadaniem nie łatwym i wymaga rozległej wiedzy.

POWIĄZANE GRUPY:
- KOMINKI Z MONTAŻEM - JESIENNA PROMOCJA!!!
- Super okazje - wyprzedaż
- Piecokominki

Nazwa:  Kominek standardowy
Grupa:  Kominek standardowy
Cena:  Telefon!

Kominek standardowy
Nazwa:  Kominek standardowy z DGP grawitacyjnym
Grupa:  Kominek z DGP grawitacyjnym
Cena:  Telefon!

Kominek standardowy z DGP grawitacyjnym
Nazwa:  Kominek standardowy z DGP wymuszoną
Grupa:  Kominek z DGP wymuszonym
Cena:  Telefon!

Kominek standardowy z DGP wymuszoną
Nazwa:  Kominek wodny z płaszczem wodnym
Grupa:  Kominek wodny
Cena:  Telefon!

Kominek wodny z płaszczem wodnym
Nazwa:  Ciepły kominek z płytami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek z płytami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z płytami szamotowymi
Nazwa:  Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
Nazwa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamot.
Grupa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamot.
Nazwa:  Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
Grupa:  Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
Nazwa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamot.
Grupa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamot.
Nazwa:  Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi G1
Grupa:  Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi - Grundofen
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi G1
Nazwa:  Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 S z montażem
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  19 900.01 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 S z montażem
Nazwa:  Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi G2
Grupa:  Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamotowymi
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi G2
Nazwa:  Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi G3
Grupa:  KOMINKI AKUMULACYJNE (CIEPŁE KOMINKI)
Cena:  Telefon!

Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi G3
Nazwa:  BRUNNER B4
Grupa:  Brunner.
Cena:  28 813.37 PLN Brutto - Negocjuj!

BRUNNER B4
Nazwa:  BRUNNER B7
Grupa:  Brunner.
Cena:  17 081.38 PLN Brutto - Negocjuj!

BRUNNER B7
Nazwa:  BRUNNER B8
Grupa:  Brunner.
Cena:  18 688.01 PLN Brutto - Negocjuj!

BRUNNER B8
Nazwa:  Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 z montażem
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  18 100.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 01 Eck KK 57/52/52 z montażem
Nazwa:  Brunner BSK 02 Eck KK 57/67/44 S, EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  22 800.01 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 02 Eck KK 57/67/44 S, EAS
Nazwa:  Brunner BSK 04 Stil Tunnel 62/76 z montażem
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  25 800.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 04 Stil Tunnel 62/76 z montażem
Nazwa:  Brunner BSK 08 KK 51/67 z montażem
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  16 200.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSK 08 KK 51/67 z montażem
Nazwa:  Brunner BSO-01 z montażem
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  18 800.01 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-01 z montażem
Nazwa:  Brunner BSO-01 ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  22 600.01 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-01 ze sterowaniem EAS
Nazwa:  Brunner BSO-02 z montażem
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  18 000.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 z montażem
Nazwa:  Brunner BSO-02 ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  21 800.00 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 ze sterowaniem EAS
Nazwa:  Brunner BSO-02 TUNNEL ze sterowaniem EAS
Grupa:  Brunner BSK/BSO z montażem
Cena:  24 000.01 PLN Brutto - Negocjuj!

Brunner BSO-02 TUNNEL ze sterowaniem EAS

znalezionych: 153, strona 1 z 7

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  -  >>>

Umów sie na ogledziny


Grupy produktów
- KOMINKI Z MONTAŻEM - JESIENNA PROMOCJA!!!
     - Super okazje - wyprzedaż
- KOMINKI nasze realizacje i pomysły
- KOMINKI AKUMULACYJNE (CIEPŁE KOMINKI)
     - Rodzaje kominków
          - Kominek standardowy
          - Kominek z DGP grawitacyjnym
          - Kominek z DGP wymuszonym
          - Kominek wodny
          - Ciepły kominek z płytami szamotowymi
          - Ciepły kominek z płytami i kręgami szamotowymi
          - Ciepły kominek z piecokominkiem i kręgami szamotowymi
          - Ciepły kominek z kanałami szamotowymi
          - Ciepły kominek z piecokominkiem i kanałami szamotowymi
          - Ciepły kominek piecowy z kanałami szamotowymi - Grundofen
     - Piecokominki
          - Leda.
          - Brunner.
     - Wkłady kominkowe do akumul.
          - Brunner
          - Leda
     - Brunner BSK/BSO z montażem
- WKŁADY KOMINKOWE
     - Leda
     - Spartherm
     - Brunner
     - Schmid
     - Austroflamm
     - Arysto
     - Jotul
     - Romotop Dynamic
     - Supra
     - Sparke
     - Hajduk
     - Dovre
     - Blanzek BeF
     - Byrski
     - Lechma
     - Laudel
     - Fonte Flamme
     - Pama
     - Gall
     - Chazelles
     - Tarnavva
     - Kratki.pl
     - Edilkamin
     - Hoxter
     - Uniflam
- PIECE WOLNOSTOJĄCE
     - Leda
     - Romotop
     - Dovre
     - Supra
     - Nordica
     - Olsberg
     - Arkiane
     - Edilkamin.
     - Scan
     - Oranier
     - Jotul.
     - Godin
     - Invicta
- KOMINKI WODNE
- WKŁADY KOMINKOWE Z PŁASZCZEM WODNYM
     - Leda
     - Lechma
     - Edilkamin
     - Arysto
     - Spartherm
     - Bef (Blanzek)
     - Pama
     - Brunner
     - Austroflamm
     - Hoxter
- PIECE WOLNOSTOJĄCE WODNE
- KUCHNIE NA DREWNO
- KOMINKI NA PELLET
- KOMINY CERAMICZNE NIKO
     - NIKO UNI - wszystkie paliwa
          - fi 160mm
          - fi 180mm
          - fi 200mm
     - NIKO KONDI - kondensacyjne
     - NIKO LUFT - turbo
     - NIKO DUO-MIX - dwa w jednym
          - UNI / KONDI
          - UNI / UNI
     - NIKO WENT - wentylacja
- KOMINY STALOWE NIKO
     - Kominy stalowe izolowane NIKO
     - Wkłady kominowe okrągłe NIKO
     - Wkłady kominowe owalne NIKO
     - Kopletne wkłady kondensacyjne
     - Kominy Turbo
     - Wkłady elastyczne kwasoodp.
- IZOLACJE KOMINKOWE
- DGP Dystrybucja gorącego powietrza
- STEROWNIKI
- KAMIENIE
     - Marmur
     - Granit
     - Trawertyn
     - Piaskowiec
     - Onyks
     - Dolomit
     - Spieki
- REALIZACJE KOMINKÓW NAROŻNYCH
- WIZUALIZACJE 3D KOMINKÓW NAROŻNYCH
- KOMINKI NAROŻNE
     - Wkłady kominkowe narożne z płaszczem wodnym
          - Spartherm
          - Arysto
          - Hajduk
          - Leda
          - Lechma
          - Brunner
          - Kratki.pl
          - Blanzek Bef
          - Edilkamin
          - Hoxter
          - Pama
     - Wkłady kominkowe narożne otwierane do góry
          - Spartherm
          - Arysto
          - Hajduk
          - Leda
          - Lechma
          - Austroflamm
          - Brunner
          - Schmid
          - Kratki.pl
          - Romotop Dynamic
          - Supra
          - Sparke
          - Blanzek Bef
          - Edilkamin
          - Hoxter
     - Wkłady kominkowe narożne otwierane na bok
          - Spartherm
          - Arysto
          - Hajduk
          - Leda
          - Lechma
          - Austroflamm
          - Brunner
          - Schmid
          - Kratki.pl
          - Supra
          - Sparke
          - Dovre
          - Blanzek Bef
          - Byrski
          - Uniflam
          - Pama
- WIZUALIZACJE 3D KOMINKÓW TRÓJSTRONNYCH
- REALIZACJE KOMINKÓW TRÓJSTRONNYCH
- KOMINKI TRÓJSTRONNE
     - Wkłady kominkowe trójstronne otwierane na bok
          - Arysto
          - Hajduk
          - Schmid
          - Kratki.pl
          - Supra
          - Dovre
          - Byrski
          - Chazelles
          - Uniflam
          - Pama
     - Wkłady kominkowe trójstronne z płaszczem wodnym
          - Arysto
     - Wkłady kominkowe trójstronne otwierane do góry
          - Spartherm
          - Hajduk
          - Leda
          - Austroflamm
          - Brunner
          - Schmid
          - Supra
          - Byrski
          - Edilkamin
          - Chazelles


kominki

kominki wodne

komhurt


Zapytanie

Nadawca:
E-mail:
Telefon:
Pytanie:


Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Polecamy Państwu kominki wodne oraz wkłady kominkowe renomowanych firm: spartherm, arysto, brunner, dovre, romotop.

Nasza stale udoskonalana karda pozwala zaoferować regionalizację w kontaktach: kominki warszawa | kominki poznań | kominki wrocław | kominki kraków | kominki zielona góra | kominki katowice | kominki łódź | kominki szczecin | kominki bydgoszcz | kominki opole